Ce poate fi?

Anemia asociata cu deficit de fier

Postata de Flori cu un an in urma.

Bună. Îmi amorțește buza superioara și degetele de la mana dreapta în același timp , aproape zi de zi de vreo 4 luni .
Mi am făcut analizele de sânge și mi a ieșit ca am o ușoară anemie. Doctorul mi a dat fier , deja îl iau de o luna dar simptomele încă exista. Ce alte analize as putea sa mai fac ? Eu personal nu cred ca simptomele le am de la lipsa de fier

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Diverse/cauzele-amortelilor-de-la-nivelul-bratelor_9043