Operație amigdalite?

Amigdalita

Postata de Utilizator11709421257 cu 2 luni in urma.

Bună Dimineața!
Am făcut operație de amigdalite, am aproape un an de când mam operat.
A început s ama doară la partea stânga, am senzatie de intepatura, când înghit ma doare. Credeți ca e normal? Ma cam deranjează.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

La un an de la interventie, nu ar trebui sa mai provoace niciun fel de disconfort in mod normal. Durerea localizata in partea stanga, mai ales la inghitire, nu este o reactie normala si ar trebui sa fie evaluata de un medic. Exista posibilitatea ca acest disconfort sa fie provocat de alte afectiuni, cum ar fi o faringita sau o infectie in gat.

Un medic poate determina cauza exacta a acestei dureri si vor recomanda un tratament adecvat. Cu toate acestea, este important de a va adresa unui specialist cat mai curand posibil pentru a preveni complicatiile.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/orl

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Faringita-si-amigdalita/faringita-virala_4768
sfatulmedicului.ro/Faringita-si-amigdalita/faringita-bacteriana-informatii-esentiale_4887
sfatulmedicului.ro/Durerea-si-inflamatia-gatului/durerile-in-gat-de-ce-apar-si-cum-le-tratami_16187

Va dorim multa sanatate!