ganglionii limfatici din zona gatului si maxilarului pot fi inflamati?

Amigdalita

Postata de MembruMobileApp1484215571 cu 5 ani in urma.

Simt durere la ganglionii limfatici din zona gatului si maxilarului dar numai pe partea dreapta. Va rog un sfat ce pot face ce medicamente pot lua??? Daca se poate sa imi raspunda un medic. Multumesc

Raspunsuri (1)

Utilizator21539499905

acum 5 ani

Buna ziua.

Si eu am aceeasi problema, doar ca pe partea stanga. Partea p***a este ca am fumat 23 ani... M-am lasat, insa imi este frica in continuare...
Mi-am facut proigramare la medic, cred ca asta este cea mai buna solutie, doar prin palpare si eventual un set de analize, examinari poti afla ce se ascunde in spatele acelei dureri.