De ce nu pot sa respir deloc pe nas?

Amigdalita Congestie nazala Febra Polipi nazali Raceala
+2
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileAppgeorgiana.georgi9 cu 6 ani in urma.

Buna! Am 19 ani, acum 3 zile mi-a crescut temperatura(39°), si au inceput sa ma intepe amigdalele. (Scurt istoric: In cele mai multe cazuri in care am fost racita, febra a aparut intotdeauna cu nasul infundat, fapt ce ma obliga sa folosesc picaturi sau sprayuri nazale pentru a putea respira decent pe nas) De aceasta data, dupa doua zile de medicamente contra racelii si antibiotice, am reusit sa scap de febra si de durerea de amigdale, insa pentru prima data am ramas cu o problema foarte mare, si desi am incercat sa imi desfund nasul cu picaturi sau sprayuri (am stat si la aburi), nu pot sa respir absolut deloc pe nas. Am incercat eliminarea mucusului, insa atunci cand incerc sa imi suflu nasul, ma doare si nu curge mai nimic, iar cand curge, ceea ce este pe servetel e de culoare galben-verde, in ultima perioada spre roz. Nu stiu ce sa fac, care este cauza acestei probleme? E posibil sa fie vina polipilor? Daca da, e necesara operatie pentru eliminarea lor? Este foarte obositor sa respir pe gura, si nu m-am putut odihni deloc. Ce imi recomandati sa fac pentru a putea respira pe nas?

Raspunsuri (1)

MembruMobileAppgeorgiana.georgi9

acum 6 ani

Cuvintele cu steluta sunt aparent considerate vulrgare, erau: s.c.u.r.t istoric, si c.u.r.g.e nasul