Am cancer la amigdale ?

Amigdalita

Postata de Utilizator11563805078 cu 4 ani in urma.

De 4 zile am ceva alb cred ca pe amigdale , m-am uitat la mai multe poze și semăna cu o piatra pe amigdala , in prima și a doua zi mă durut și simteam câteodată ca am ceva in gât , acum după 4 zile nu mă mai doare , dar câteodată tot mai simt ceva in gât , și chestia albă încă mai e acolo , sa fie oare cancer la amigdale ? In aceste zile am luat Trachisan pentru gât ca măsura de precauție nu am știut ce sa fac !

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Durerea-si-inflamatia-gatului/ce-sunt-pietrele-pe-amigdalei_9618