Vertijul - tulburari de echilibru

Ametelile si vertijul

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

am ameteli care ma tin cam tri zile eu ma invirt si cu senzatie de alunecare modificarile de la spondiloza nu sunt prea mari
si nici colesterol mare 200

Raspunsuri (13)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

am fost diagnosticata anul trecut in oct. cu sindrom vestibular. am facut tratament o luna de zile cu betaserc si pana in prezent cu tanakan. cum am intrerup tanakan-ul vertijul a reaparut. oare aceasta boala nu are nici un leac? nici operatia nu ajuta? poate cineva sa imi raspunda??

rosmanet

acum 16 ani

NEAPARAT UN CONSULT NEUROLOGIC . NEAPARAT TE PUP.

comentarii utilizatori

acum 16 ani

A m avut acum 3 ani un vertij si acum am aceleasi simptome si am facut R.M.N. si nu apare nimic dar tot am senzatia ca am ceva la ceafa ca o ghiara.Ce e de facut?

soponaru

acum 16 ani

Tatal meu a fost diagnosticat acum 4 ani cu vertij.Din cate stiu are legatura cu scarita interna a urechii care da ameteli si dezechilibrari. El a urmat ultima data un tratament cu ARLEVERT care l-a ajutat sa nu se mai dezechilibreze, insa a ramas surd de o ureche.Medicul i-a spus in urma RMNului ca are vasele de sange ingrosate(sclerozate), totul de la stres.Sanatate!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

fetita mea de 4 ani spune ca ameteste de fiecare data cand se trezeste din somn. Care ar putea fi cauzele si la ce doctori specialisti ar trebui sa ma duc sa o vada?

simona531

acum 15 ani

Fetita ta a fost lovita la cap,urechi,sau a avut otita?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

si eu sufar de acest sindrom.e foarte rau si mai ales in meseria mea de scafandru momentan nu pot profesa.de ami mult d eo luna am senzatia asta pe care o tratez dupa sfatul medicului orlist cu betaserc.a trecut o luna dar simptomul este cam acelas.ar fi mai bine sa ma vada un neurolog?nu am nimic in urechea interna.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

E cea mai p***a senzatie pe care o simti cand iti pierzi echilibru.Eu am perioade de 4 sau 5 ori pe an cand timp de o saptamana imi pierd echilibru, toate in jurul meu se rotesc si apoi intru in panica. Dupa aceasta perioada trece ca si cum nu sa intamplat nimic.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

de 2 ani sufar de ameteala,am fost consultata de dr.otorrino si toate mi-au iesit bine.dar eu sint in continuare asa.am luat 1luna orfidal dar nimic.am consultat dr.de neurologie si mi-a indicat un tac cerebral. nu stiu ce sa mai fac as pleca in romania la o clinica specializata dar nu stiu unde.puteti sa ma sfatuiti.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am avut durerei ingrozitoare de cap simteam ca mi clocoteste sangele si mi isa pe nas si urechii ce i drept amfost foarte stresata nici cu veserea nu stau prea bine tensiunea o am de 10 cu 6 am 35 de ani .ce ma sfatuitii?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

vreau sa aflu mai multe detalii legate de colon

emilia

acum 11 ani

am fost operata de otomastoidita cronica supurata acum 4 ani,m-am simtit bine insa acum dupa 4 ani am inceput sa-mi pierd echilibrul..............am luat betaserc un an de zile cu pauza de oluna de zile la trei luni............va rog daca puteti sa-mi dati un sfat
Va multumesc

Utilizator11544526551

acum 5 ani

Bună. Ziua am suferit un accident cerebral pontic hemoragic in urma cu 16 ani in urma căruia sufăr de dezechilibru in urma consultului neurologic nu mi s a dat nici un tratament.ce mă sfătuiți?