Vertij dupa tratament pneumonie

Ametelile si vertijul

Postata de creationsky cu 11 ani in urma.

Buna ziua

Tatal meu a fost internat in urma cu cateva luni pentru o pneumonie destul de urata, a facut doua internari pentru a se reface. Problema este ca in timp ce facea tratamentul in spital a inceput sa aiba aceste ameteli si nesiguranta in echilibru, nu putea sa mearga singur fara sa fie insotit. I s-au facut analize, si a primit tratament insa fara rezultat. Deja au trecut 4 luni de la spitalizare si el e in aceeasi stare. Puteti sa imi recomandati un tratament, sau macar un sfat?

Va multumesc din suflet

Raspunsuri (4)

Buna seara

acum 11 ani

Astfel de probleme sunt cauzate in 99% de la medicamentele administrate. Cum orice medicament produce daune atunci cand se administreaza mai multe simultan (cum e cazul la astfel de boli) riscul de a primi daune care persista creste enorm. Cum medicina nu recunoaste aceasta cauza - caci boala este produsa indirect chiar de catre aceasta - sIngura sansa este sa apelati la un medic homeoapat bun.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul neurolog ( eventual, si un ORL-ist) pentru aprecierea cauzei vertijului si a unui tratament adecvat.

Audionova

acum 11 ani

Cu siguranta tratamentul pentru pneumonie a fost facut cu o cantitate mare de antibiotic, acesta ataca urechea interna unde se afla localizat si centrul echilibrului - va invitam in Centrul Audionova din Strada Ardeleni, nr 9, sector 2, tel: 021 211.1110 Bucuresti pentru testarea auzului si Testarea vestibulara (VNG). In felul acesta putem sa diagnosticam si sa determinam cauza starii tatalui dvs. Specialistii Audionova va stau la dispozitie pe pagina de facebook AudionovaRomania

andrei

acum 9 ani

Am fost racit citeva zile iar acum am un tiuit puternic in urechea stinga si ameteli puternice nu am urmat nici un tratament impotriva racelii. Ce tratament as putea urma pentru aceste ameteli