un sfat

Ametelile si vertijul

Postata de Anouk-if cu 13 ani in urma.

de ceva vreme, in momente pe care nu le pot asocia cu absolut nimic, simt cum creierul imi este invaluit in ceata si contactul meu, cu realitatea din jur, este intrerupt...de curand am avut un asemenea moment...a doua zi, m-am simtit obosita si cu o mare incoerenta in exprimare...

Raspunsuri (2)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Anouk, ce varsta ai?
Fa-ti niste analize, sa nu fii anemica. Vezi cum stai si cu tensiunea. Daca medicul de familie nu gaseste vreo cauza organica, poti sa tea dresezi si unui psiholog.

pena

acum 13 ani

Am avut un coleg care pierdea contactul cu realitatea timp de 3-4 minute. Cand isi revenea, nu-si dadea seama ce i s-a intamplat si continua conversatia intrerupta. Colegul meu avea epilepsie. Mentionez ca nu cadea pe jos, nu facea spume la gura, ci numai nu stia ce-i cu el. Imi amintesc ca repeta timp de 3-4 minute cat dura criza, ultimul gest facut inainte acesteia. Sanatate!