titlu intrebare

Ametelile si vertijul

Postata de marty cu 12 ani in urma.

Ce medic ar trebui sa consult pentru stari de ameteala?

Raspunsuri (4)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

ar trebui sa consultati medicul dumneavoastra de familie, care va poate trata dansul, sau, daca aveti o afectiune mai grava care necesita anumite analize va poate da trimitere catre un medic specialist, in functie de ce anume constata la consult.

va urez o seara buna

marty

acum 12 ani

Multumesc d-le doctor, insa la medicul de familie am fost,am primit un tratament cu betaserc care nu m-a ajutat.Anul trecut am mai avut ameteli(ce-i drept de o amploare mai mica) si mi-au trecut cu betaserc .Ce ma puteti sfatui?Va multumesc.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

pentru un tratament corect, trebuie identificata o cauza a ametelilor. medicul de familie v-a trimis la vreun medic specialist pana acum, sau v-a prescris dansul Betaserc?
cauzele ametelilor sunt multiple, si un diagnostic nu poate fi pus pe internet din pacate. ac***a doar informatiile date de dumneavoastra, nu va pot recomanda un consult de anume specialitate, ac***a in vedere ca ameteala poate avea cauze neurologice, vasculare, vestibulare, etc... Oricum, la orice medic veti merge, vi se va cere o trimitere de la medicul de familie, asa ca va recomand sa mergeti la medicul de familie, sa ii spuneti ca Betasercul nu mai are nici un efect, si acesta va va indruma mai departe spre o specialitate anume impreuna cu trimiterea despre care v-am zis. spre exemplu, daca nu poate identifica dansul cauza ametelii, ar putea sa va indrume catre o sectie de medicina interna, ca sa nu va plimbati pe la toate specialitatile posibile...

va urez o seara buna

marty

acum 12 ani

Multumesc mult d-le doctor.