titlu intrebare

Ametelile si vertijul

Postata de carla1212 cu 13 ani in urma.

Buna ziua

Am trecut in urma cu o luna print-o operatie chirurgicala la plamanul drept , dar cam de 2 ani simt o ameteala si o ammoleseala in tot corpul. Am crezut ca dupa operatie o sa scap de aceasta senzatie dar nu. De obicei dar nu numai cand stau in picioare am senzatia ca ametesc si cad, dar si seara ma ia cu frisoane si uneori am si vertejuri si o stare de voma, simt ca obiectele din jur se misca.. Va spun ca inainte de operatie mi s-a facut tomograf total si nu mi-a iesit nimic grav. Am facut si un ELECTROSOMATOGRAF si as vrea sa stiu ce inseamna probleme neuromusculatorii. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns , pentru ca nu mi-a mai ramas decat ca as avea ceva pe psihologic.

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 13 ani

Prin probleme neuromusculare se înţelege fie o problemă a muşchilor, fie a nervilor care comandă contracţia lor