Tiroida?

Ametelile si vertijul

Postata de Crina001 cu 11 ani in urma.

Buna! Am niste simptome, cum ar fi: dureri de cap, ameteli, tensiune arteriala usor crescuta, neliniste si agitatie nejustificata. Credeti ca poate fi vorba de tiroida?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, ar putea fi.
Este bine sa consultati medicul internist pentru evaluare amanuntita si, de asemenea, medicul endocrinolog ( determinare de TSH, ATPO, ecografie tiroidiana).

Crina001

acum 11 ani

Multumesc frumos!

ignat iuliana felicia

acum 11 ani

am sindrom vertiginos aproape incontinuu de apr 1 an...cu tot cu trat.recent am descoperit 3 noduli pe tiroida si ma operez...am sa va transmit dupa daca simptomele au disparut si deci daca ar putea avea legatura cu tiroida.cel mai bine e sa vezi intai un neurolog...