Stari ciudate

Ametelile si vertijul

Postata de cristina2011 cu 13 ani in urma.

Aseara la ora 23 am luat un antibiotic pentru o infectie la dinti. Dimineata la ora 4 dupa ce m-am ridicat din pat, mi s-a facut brusc rau si aveam o senzatie de sfarseala, eram foarte obosita, nu ma puteam concentra ( trebuia sa pregatesc lapticul pentru bebelusul meu ), ma durea stomacul daca apasam cu mana. Azi, m-a apucat o durere crunta la mana stanga, cateva clipe nu mi-am putut misca degetele- durerea a pornit brusc, fulgerator dinspre umar inspre degete. Dupa 5 ore in timp ce povesteam cu o vecina mi-am dat seama ca ma balbaiam si cu cat incercam sa vorbesc mai corect cu atat ma balbaiam mai mult. Oare ce poate fi ? Multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

Cel mai probabil este vorba de un efect advers al antibioticului luat. Întebarea este, ce antibiotic aţi luat?

cristina2011

acum 13 ani

Antibioticul este Amoxacilina.