stare de ameteala si greata

Ametelile si vertijul

Postata de carla1212 cu 13 ani in urma.

Buna seara,
Ce pot face in urmatoarea situatie? am ameteli foarte mari si tin sa va spun ca acestea dureaza aproximativ de trei ani...nu stiu ce sa mai fac,ganditi-va ce stare am si am doar 34 de ani,.ma gandesc la ce e mai rau...mi-am facut analizele,tot ce tine de interne........a iesit totul f bine,mi-am facut analize la sange.totul bn o lipsa mica de calciu...mi-am facut electrocardiograma,pulsul putin marit,dar tensiune buna,ecg bun...totul normal......in schimb eu am in continuare ameteli,uneori stari de voma,si acum mai nou mi se inmoaie mainile si picioarele........nu stiu am o stare f p***a si nu stiu ce sa mai fac.ca rog da-ti-mi un sfat

Raspunsuri (10)

Amnesia

acum 13 ani

mergi la un oftalmolog sau un neurolog.

Psih. Claudia Popa

acum 13 ani

Buna seara,
Daca toate analizele sunt in regula si nu exista o cauza fizica a starii dumneavoastra puteti sa urmariti exact care sunt situatiile in care se declanseaza aceste stari iar un psihoterapeut va poate ajuta sa le depasiti.
Va doresc mult succes. O seara cat mai buna.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Filipa

acum 13 ani

Intr-adevar homeopatia rezolva multe probleme carora medicina alopata nu le vine de hac. Rezolva cazurile si acestea deosebite unde nu se gazeste cauza unei stari. Incearca si un tratament homeopat, dar cauta un homeopat bun. Sanatate.

Iuli

acum 13 ani

Te sfatuiesc sa mergi la psihoterapeut. Poti sa incerci si naturist sau homeopat, vor avea efect placebo si vei avea impresia ca te ajuta, astfel ca iti vor trece simptomele (de fapt nu ajuta cu nimic dar cum este vorba de o problema de ordin psihic, functioneaza orice).

PSH Ioana Panculescu

acum 13 ani

este vorba de o anxietate Adreseaza-te unui psiholog

mary

acum 13 ani

Draga Carla sa sti ca ametelile pot avea si cauze digestive de exemplu ...fa-ti o ecografie la un medic gastroenterolog( daca vrei iti recomand unul dar pe mail )asta daca esti din bucuresti si vezi cum stai cu ficatul si fierea (colecistul )incearca sa elimini din alimentatie toate alimentele greu digerabile consuma ceaiuri si biter suedez, consuma multe fructe si legume . Vezi daca nu cumva suferi de hipotensiune,fati un control si la ORL sa nu ai probleme la urechea interna(sindromul meniere) sa faci un test de echilibru .multa sanatate.

Tanase Lacramioara

acum 10 ani

am dureri de cap in ambele parti si greata si am senzatiaca am ceva pe ochi.

Tanase Lacramioara

acum 10 ani

am dureri de cap in ambele parti si greata si am senzatiaca am ceva pe ochi.

ana marya

acum 8 ani

si eu sunt la fel de 2 sapt ......si decat eu am numa 19 anii....