Senzatie foarte puternica de minte tulbure

Ametelile si vertijul

Postata de petrutapetruta cu 13 ani in urma.

Buna seara. Sotul meu resimte zilnic senzatia de minte tulbure, ca si cum ar fi intr-un vis, oboseala si senzatia de slabiciune generala a corpului, si mai ales a membrelor inferioare. A fost diagnosticat de aprozimativ 2 luni jumatate cu prostatita cronica pentru care ia tratament antibiotic (ciprofloxacina initial, acum gentamicina si levofloxacina) intrucat este o infectie foarte puternica. Problema e faptul ca simptomele de mai sus amintite sunt puternice si mai deranjante decat cele ale prostatitei cronice. Se datoreaza ele infectiei sau poate fi vorba de altceva? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Raspunsuri (11)

Iuli

acum 13 ani

Trebuie mers la psiholog. Succes!

petrutapetruta

acum 13 ani

Multumesc de raspuns, desi nu cred ca e vorba de o problema psihologica. E o persoana echilibrata si nu are probleme de anxietate (la asta intuiesc ca facea referire raspunsul).Sper sa nu fie vorba de ceva neurologic sau mai grav.

Utilizator11707554234

acum 2 luni

Fals! Este o reacție adversă de la mizeria de antibiotic. Nu mai dați sfaturi dacă habar n-aveți despre ce e vorba.

marilu123

acum 13 ani

de mult are simptomele acestea ? nu-i bine deloc, intradevar la neurologie ai sa gasesti raspuns, dar nu mai amana.

petrutapetruta

acum 13 ani

De prin noiembrie anul trecut, cand a fost diagnosticat si cu prostatita. Starile nu sunt permanente, dar aproape zilnice. Doctorulului urolog care il trateaza i-am explicat si aceste simptome, dar el spune ca sunt din cauza infectiei. In Bucuresti unde se gaseste un medic neurolog bun?Multumesc

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

marilu123

acum 13 ani

sanatate

ana

acum 8 ani

De la levofloxacin este. Asa am patit si eu,sa-l intrerupa.

Utilizator11707554234

acum 2 luni

Din păcate este de la levofloxacină (sau alte fluorochinolone)… eu văd cazul ca malpraxis. Dumnezeu vede, să știți.

Utilizator11714891294

acum 21 ore

Sa făcut bine de neuropatie

Utilizator11714891294

acum 21 ore

Sa făcut bine de neuropatie