Senzatie de ureche infundata , stari de ameteala, stres?

Ametelile si vertijul Anxietate

Postata de MembruMobileAppConstantintudor672 cu 6 ani in urma.

Buna ziua , numele meu este Constantin , am
26 ani , si de cateva zile (2 mai exact) ma confrunt cu o stare dubioasa. Acum doua zile cand m-am trezit simteam ca plutesc , simteam capul greu , iar urechea stanga dadea semne ca se infunda. Acest lucru persista de atunci cu tot felul de episoade , unele in care ma lasa , de parca nu as avea nimic , urmate de unele in care ametesc foarte tare (pe o perioada de 10'secunde). In tot acest timp , cant dureaza ameteala , urechea ramane tot asa , cu senzatie de infindata. Problema e ca ma streseaza foarte mult acest lucru , in ideea in care in minte imi vin tot felul de ganduri, cum ca as avea probleme cardiace , ca o sa mor , ca totul e gata.
Mentionez faptul ca anul trecut , am fost avut probleme cu aritmii cardiace , dar in urma analizelor , mi s-a pus un diagnostic de Atacuri de panica. Am fost la psiholog , am lucrat cateva luni pe tema asta , dupa care pot spune ca am scapat , nu mai aveam nimic , viata mea reincepuse sa fie ceea ce era si inainte.
Intrebarea mea , ceea ce simt acum , o fi oare tot de la anxietate ? Atacuri de panica? Sau este ceva mai serios?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articole de interes: //sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/atacul-de-panica-si-tulburarile-cauzate-de-panica_16
//sfatulmedicului.ro/anxietate

Rio

acum 4 luni

Imi poti spune te rig, pana la urma care a fost problema? Ma confrunt cu aceas problema