se poate intampla asta?

Ametelile si vertijul

Postata de cora88 cu 11 ani in urma.

in primul rand va salut pe toti.ma numesc corina si am 24 de ani.in urma cu i luna de zile am inceput o cura de slabire cu capsula de sabit arpfarm.am luat cate o pastila dimineata dupa micul dejun impreuna cu alte 2 pastilute(una de vitamine si multiminerale si una de calciu).de doua zile nu mai iau si tot nu reusesc sa-mi revin.am ameteli.eu traiesc in italia si zilele astea au avut loc mai multe cutremure de care m-am speriat ffff tare. Am citit pe mai multe forumuri ca substanta continita de aceste capsule este un derivat al amfetaminelor care au efect halucinogen.va spun sincer ca eu nu-mi revin de o saptamana intreb intr-una oameni din jurul meu dak simt si ei ce simt si eu(am tot timpul impresia ca e cutremur)simt mainile si picioarele tremurad si parca cad in gol.precizez ca nu am nici un fel de boala nu beau nu fumez nu consum si nu am consumat niciodata droguri.nu beau nici macar cafea sau cola.mi-e teama sa nu fiu paranoia.dak cineva ma poate ajuta macar cu un sfat va rog mult sa o faceti.am o fetita mica de 2 ani si o nepotica de 1 an jum de care am grija si nu vreau sa patesc ceva din cauza capsulelor minune.va multumesc.

Raspunsuri (1)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Buna seara,

Din ceea ce ati descris dvs reiese ca suferiti de soc post-traumatic. Va recomand sa incercati sa vorbiti cu un medic care sa va indrume atat cu tratament cu medicamente cat si spre un consilier psihologic (nu stiu cum se numesc in Italia, dar un echivalent).