sa fie stresul?

Ametelile si vertijul

Postata de Zambi cu 12 ani in urma.

de ceva timp, ma confrunt cu ameteli, de fiecare data cand ma ridic in picioare. nu am pofta de mancare, obosesc foarte repede, etc. am fost la medic, mi-am facut analize, dar totul a iesit ok. doar tensiunea e putin scazuta, insa beau in fiecare zi o cafea si imi revine. ma gandesc ca poate fi de la stres, eu fiind in clasa a 12a, urmeaza bacul si admiterea la facultate si sunt foarte panicata.. iar zilele trecute am racit si ameteala si-a atins apogeul. nu pot sta in picioare nici macar un minut, intrucat ametesc, ma doare capul si am o senzatie de voma. ce sa fie?

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ac***a in vedere efortul de concentrare in aceasta perioada, ar fi bine sa aveti o alimentatie echilibrata, corespunzatoare necesitatilor dvs zilnice, greutatii corpului, un aport zilinic de aminoacizi esentiali, grasimi esentiale (omega-6/omega-3), vitamine, minerale esentiale (zinc, calciu, magneziu) si apa, cu 3 mese principale, gustari in functie de particularitati individuale, de evitat consumul de mancare junk-food, fast-food

maria

acum 12 ani

de cateva zile nu ma pot ridica din pat ptr ca ametesc iar daca mananc ceva imi vine starea de greata.Am fost la medic si mia zis ca am circulatia sp***a la cap.Sa fie asta oare?

Zambi

acum 12 ani

va multumesc mult ! :)