Revin la intrebarea pusa acum 2 saptamani

Ametelile si vertijul

Postata de carla1234 cu 13 ani in urma.

Multumesc pentru raspuns, dar as vrea sa va mai cer o lamurire: nu pot sta in picioare ma dor si am senzatia de lesin si dureri de cap cateodata simt ca se invarte totul pot fi tot pe psihic?
Tin sa precizez ca la endocrinologie este totul OK.

Raspunsuri (6)

Dr. Radu Iulian Burcin

acum 13 ani

Va rog sa mergeti la ORL si neurologie.

carla1234

acum 13 ani

Am fost si la ORL si neurologie am facut chiar si un RMN si nu mi-a iesit nimic.

Iuli

acum 13 ani

Atunci e psihic.

mary

acum 13 ani

D-le doctor, buna ziua! Acum 2 ani am facut atac de panica,iar de atunci am senzatia de ameteala nu ca la inceput dar aceste simtome persista! mai nou am o durere in cosul pieptului si parca i-mi amorteste mana stanga! ce sa fac? la noi medicii si asistentele trebuie sa fii dus pe targa ca sa fii bolnav si sa fii bagat in seama, iar despre atac de panica cred ca in conceptia lor e un fel de nebunie,astfel nu mar privi ca o ciudata!

mary

acum 13 ani

tin sa precizez ca de o luna am renuntat la tratament!

andrei

acum 13 ani

buna mary. tin sa zic ca si eu am suferit ca si tine. am patit-o de la o tigara "nasoala", atunci am avut primul atac de panica. dupa aceea, 2 sapt n-am avut nimic, pana intr-o zi cand din senin m-a luat un atac de panica urat, care sau mai bine zis, al carei simptome le-am avut 1 an de zile. am mers la 10 specialisti diferiti: 2 orl, neuro, 2 endo, 3 generalisti, cardio, alergologie, ca intr-un final sa ajung si la Bogdana Tudorache (psihiatrie, clinica audifon, bucuresti). datorita dumneaei am reusit, cu greu, in vreo 6 luni sa scap de simptome (ameteli groaznice toata ziua, dureri de cap, amorteli ale palmelor etc.). Pastile mi-a prescris, dar nu am luat decat 2 luni un sfert de masura. Ideea e ca SINGURA trebuie sa te calmezi. nimeni nu are cum sa te ajute. doar sa te incurajeze. e greu. dar chinuie-te si o sa reusesti. eu, de exemplu, merg toata ziua cu o sticla mica de apa dupa mine. si cand simt ca incepe un atac de panica, beau repede 2, 3 guri de apa si imi trece. incearca sa iesi din starea urata pe care o simti in momentele alea. si inca ceva. incearca sa iti faci ordine in viata. Sper sa''''ti fi fost de folos, in special ca stiu prin ce treci.