Presiune in tampla stanga. Incotro, ORL sau Neurologie?

Ametelile si vertijul

Postata de Ann C cu 11 luni in urma.

Ma confrunt cu o presiune puternica in tampla stanga, dureaza de o saptamana. Uneori pare sa doara, iradiaza spre mijlocul capului (tot pe stanga) si foarte rar parca inspre ochiul stang. Nu iau medicamentatie si nu am antecedente medicale, doar aritmie, tensiune scazuta si bradicardie semnalate acum cateva luni. Va rog sa ma ajutati sa inteleg unde ar fi indicat sa merg in prima faza. Nu am medic de familie intrucat am locuit in strainatate in ultimii ani. Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Daca durerea este severa, persista sau va ingrijoreaza, puteti merge la un serviciu de urgenta sau la un centru de primiri urgente pentru o evaluare imediata. Acolo veti fi consultata de catre un medic si vor fi realizate investigatiile necesare pentru a stabili cauza simptomelor dumneavoastra.

Va recomandam sa va programati la un medic neurolog:https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/cum-sa-interpretati-diversele-tipuri-de-dureri-de-cap_12591
sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/cum-sa-identifici-corect-si-sa-tratezi-durerile-de-capi_16990