paralizie coarda vocala

Ametelile si vertijul

Postata de buza105283 cu 13 ani in urma.

bine v-am gasit!am 53 ani in urma cu 3 ani amfost operata de tiroida,am ramas cu raguseala respiratie intreruptain timpul vorbirii la efort respiratie suieratoare,cu intreruperisi oboseala ,de un an ,m-am trezit cu o ameteala ,greata varsaturi ,tiuituri in urechea stanga si cu afectarea auzului.va rog sa-mi spuneti daca se poate trata afectiunea gatului,si daca se poate trata si afectiunea urechii.multumesc ,sanatate,cu respect ELENA!

Raspunsuri (3)

Dr. Masariu Roxana

acum 13 ani

Buna ziua,
Este vorba de 2 afectiuni diferite, fara nici o legatura intre ele. Pentru ameteala si tiuit trebuie sa efectuati un bilant audiologic si probe vestibulare, este foarte posibil sa fie afectata urechea interna dupa descrierea dvs.

buza105283

acum 13 ani

buna ziua!am fost la diferiti medici am tinut tratament1an cu betaserc,tanakan cerebrolizin,dar tot acele simtome adica boala nu a cedat va multumesc,pt.raspuns cu respectdeosebit elena!

sztoica

acum 12 ani

acum 1 luna si 1 sapt. am suferit o lobectomie totala de gusa nodulara problema este ca am fost la o.r.l. datorita raguselii pe care o aveam si mi-a spus ca am semi pareza la coarda vocala stanga ce inseamna asta? ca voi ramane muta? mi-a dat tratament milogama si mai iau si ca +d3 va rog luminati-ma va multumesc