orl

Ametelile si vertijul Endoscopie

Postata de smsdscsd cu 12 ani in urma.

am fost la orl am facut o endoscopie si mia zis ca am deviatie sept nara dreapta si rinita miau recomandat operatie va rog frumos un sfat.ma doare capul mereu am o stare comfuza nu am chef de nimic poate durea capul din cauza deviatiei?

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Cel mai important simptom în deviaţia de sept este obstrucţia nazala care produce respiraţie îngreunată însă uneori poate apare şi cefaleea (durerea de cap) datorită contactului dintre creasta septală şi cornetul nazal.

smsdscsd

acum 12 ani

buna ziua! am facut operatie de deviatie de sept ,sinozita maxilo etmoidala mi sau eliminat durerile de cap la control totul e bine dar mai am o ameteala permanenta si tiuit permanent in urechi.ameteala se accentuiaza cu cat miscarile sant mai mari (leagan,masina).de la ce poate fi acest dezechilibru,ameteala, dar tiuitul care mia aparut in urechi.mentionez operatia a fost acum o luna de zile iar tiuitul mia aparut acum o saptamana.mentionez ca pe biletul de externare scrie si operatie de rinita cronica hipertrofica.ceara in urechi nu am ,aud bine ce mi recomandati?multumesc frumos!