nu mai rezist...

Ametelile si vertijul

Postata de rayssa21 cu 11 ani in urma.

buna ,am si eu o problema si nu gasesc nici un raspuns,poate ma poate cineva ajuta cu un sfat ..am un copil mic de 7 luni si jum de care am grija 24 din 24 de ore si nu am nici un fel de ajutor locuiesc doar cu sotul si bebelusul nostru..de o saptamana am inceput sa am niste ameteli groaznice si dureri de inima si stare de oboseala continuua si noaptea deabea adorm si asta foarte tarziu...in general sunt o fire foarte energica si orice fac ,fac la minut, nu sunt genul de om care sa fie bolnavicios si nu imi dau seama ce sa fie..fac mancare ,curatenie, calc ,spal si toate astea cu un copil mic si nu mie greu deloc...dar dupa cum v-am spus de o saptamana fac toate astea dar mai usor sau chiar deloc ma rezum mai mult la copil..va rog daca puteti sami rasp cu un sfat sau....

Raspunsuri (1)

Sigada

acum 11 ani

Va recomand sa mergeti la medicul de familie pentru evaluarea simpromelor. Se poate sa fie vorba despre o anemie sau pur si simplu de oboseala acumulata. Viata unei mamici nu este usoara, mai ales daca nu aveti ajutor.

Medicul de familie va poate recomanda analize de sange (pentru a vedea daca exista anumite carente de vitamine, minerale) si va poate recomanda si un supliment cu vitamine, dar doar in urma analizelor si a consulatiei.