Nu mai pot sta mult in picioare

Ametelile si vertijul

Postata de Laura123l cu 9 ani in urma.

Buna ziua!
Cam de doua luni daca stau mai mult in picioare incep sa ametesc si mi se face rau(imi amortesc mainile, imi vine sa lesin sau am greturi); uneori si daca stau 5minute pe loc in picioare mi se face rau. Am crezut la inceput ca este lipsa de calciu, dar s-a dovedit a nu fi asta cauza. Mentionez ca doar cand stau pe loc in picioare imi vine rau, nu cand merg sau stau jos. Care ar putea fi cauza?Astept pareri, va multumesc!

Raspunsuri (2)

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 9 ani

Buna ziua,

Laura, indicat e sa mergi la medicul de famile pentru a investiga cauzele ametelii. Daca nu se constata cauze medicale, ar putea fi ca urmare a stresului, a anxietatii, a starilor de panica etc, situatii in care poti apela si la sedinte de psihoterapie.
Daca ai intrebari poti sa-mi scrii dar si sa citesti accesand link-urile:
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/anxietate/
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/stres/

Psihoterapeut Gabriel Pirvan
E-mail: [email protected]
Telefon: 0764 443 184
Site: www.psihoutil.ro

yuri boyka

acum 9 ani

asta e messu meu leuionutalex.vorbim mai multe acolo