Neurastenie ?

Ametelile si vertijul

Postata de Utilizator11554492469 cu 4 ani in urma.

Bună ziua lume.de cinci luni de zile am dureri de cap incontinuu și o presiune la nivelul capului parca sta sa îmi explodeze așa îmi simt capul +amețeală continua stare de slăbiciune până la senzația de leșin ,oboseala continua indiferent cat mă odihnesc oboseala persista ,stare generala de rău,disconfort gastric.am fost la medici,am făcut analize diagnostic neurastenie tratament coenzima Q10 ,tonotil degeaba .nici o ameliorare .sunt o fire activa energica dar acum nu mai știu ce vreau nu pot sa ies deloc din starea asta nu pot sa duc nici o activitate zilnica la bun sfârșit pt că mă epuizează totul și nici în pat nu pot sa stau că și în pat îmi este rău . Va spun doar că totul s-a declanșat dupa un an de la pierderea copilului meu Intr-un mod tragic .va rog din suflet sfatuiti-ma ce sa fac și cui sa cer ajutor ??? Vreau să trăiesc vreau sa fiu sănătoasă .mulțumesc și multă sănătate va doresc.

Raspunsuri (3)

acum 4 ani

1. consult la Gastrologie.. de starea digestiei depinde si calitatea sangelui.. care circula in corp
2 Hidratare fortata pana la masa cu apa clada si un ceai dupa masa..de 3-4 ori pe zi, mese mici diversificate...

Utilizator11565083821

acum 4 ani

Diagnostic:Neuroastenie.Bună ziua!Și eu sufăr de aceleași stări,presiune in cap,oboseală mare,amețeli, tulburări de vedere,rău de la stomac,stare de rău. Dar acum s-au mai ameliorat puțin. Am fost la medic Psihiatru și mi-a dat să iau Coaxil12,5mg și Betaserc 8mg,NeurovertForte,Tanakan,VitalinPlus.Cât de cât îmi este mai bine, dar totul este pe fond emoțional(din cauza supărărilor mari am ajuns in starea asta groaznică).Cum mă supăr, imediat mă ia răul,simt că-mi tremură tot corpul,amețesc și tot calvarul! Am început și la Psiholog,așa mi-a fost recomandat.Vă doresc multă sănătate si încredere că totul o să revină la normal!Doamne ajută!

Utilizator21623246518

acum 2 ani

buna! ati reusit sa scapati de aceste simptome? ca asa sunt si eu de 1 an de zile si tot nu reusesc sa aflu ce am cu toate investigatiile, vitaminele si tratementele...nu stiu ce sa mai fac am si 2 copii mici de care trebuie sa am grija si vreau doar sa fiu normala!