interpretare analize, va rog

Ametelile si vertijul

Postata de quidproquo cu 12 ani in urma.

Am 21 de ani, 1.87m ( inaltime ), 85kg , fac de vreo 4-5 ani sala ( forta , sala mai pe limbajul nostru )

Aici va prezint doar examenul de urina, hemoleucograma iesind cat de cat bine ( cat de cat, adica : Leucocite......10 300 /mm3 ( 4000-10000 ) si inca 2 ( Limfocite, Monocite ) peste limita )

Examen urina

PH......6,5
Densitate......1037
Proteine......negativ
Glucoza......negativ
Corpi cetonici......negativ
Nitriti......negativ
Urobilinogen......negativ
Pigmenti biliari......negativ
Sediment:

Eritrocite......49 /uL (

Raspunsuri (6)

quidproquo

acum 12 ani

* nu a incaput tot mesajul

Examen urina

PH......6,5
Densitate......1037
Proteine......negativ
Glucoza......negativ
Corpi cetonici......negativ
Nitriti......negativ
Urobilinogen......negativ
Pigmenti biliari......negativ
Sediment:

Eritrocite......49 /uL (

tot eu

acum 12 ani

nu pot scrie nici in comentariu, nici unde, continuarea povestii :(

Medic Epuran

acum 12 ani

Din descrierea d-vs se poate remarca prezenţa urinei cu o densitate crescută (creşterea densităţii urinare peste valoarea 1030 indică fie o deshidratare a organismului, fie un diabet zaharat), un ph acid (dar situat în limite normale), precum şi prezenţa hematuriei (prezenţa eritrocitelor în urină) care poate avea diverse cauze precum: afecţiuni ale căilor urinare, prezenţa unei infecţii urinare acute sau cronice, prezenţa unor calculi urinari care pot produce leziuni etc.

quidproquo

acum 12 ani

Examen urina:
Eritrocite......49 /uL (

quidproquo

acum 12 ani

Multumesc mult, dar ma las pagubas, pentru ca nu pot sa mai scriu nimic, nu stiu din ce cauza nu imi da voie, forum-ul.
Glicemie... 98 mg/100 ml

quidproquo

acum 12 ani

leucotie ( urina ) 31 /uL
bacterii 4. scriu tot pe fragmente poate reusesc sa mai cer ceva sfaturi. De o luna jumate ma simt obosit, acum 1 luna imi era in fiecare zi extrem de somn, oricat dormea. Am ameteli, nu ma pot concentra viziual cat si psihic, + multe altele. Am fost la Oftal. si a zis ca nu e de la ochi ( ca nu vad bine )