imi vajaie, tiuie urechile

Ametelile si vertijul

Postata de tomy8282 cu 11 ani in urma.

Buna ziua , de 6 luni imi tiuie urechile/capul si am dureri in zona scalpului , problema este ca este insuportabil. Am fost la neurolog si mi-a dat antidepresive ,, zoloft 50 mg ; pramistar 600mg ; sumatripan 100 mg ; zaldiar." Tratamentul nu l-am putut urma din cauza reactiilor adverse pe care le-au dat substantele din fiecare medicament dupa spusele medicilor de pe salvare ,,mentionez ca in prima zi de tratament am chemat salvarea ". Dupa toate acestea am fost la un alt medic neurolog privat si mi-a prescris alte medicamente ,, Fluoxetina 20 mg; celebrex 100 ; lioresal 25 mg " din aceste medicamente n-am luat nimic pentru ca , durerile de cap mi-au trecut dar piuiturile puternice sunt la ordinea zilei ma culc si ma trezesc cu ele in cap. Nu stiu incotro sa mai apuc. Va rog sa ma ajutati cu un sfat , multumesc !

Raspunsuri (8)

ionutz

acum 11 ani

si sunt intr-o stare asemanatoare ... de 2 luni dupa ce am stat in perfuzii 10 zile din cauza unei hipoacuzii la urechea dreapta ... sunt ametit continuu si vajaitul imi este in cap chiar din prima zi de cand am iesit din spital ingrozitor am 2 luni indata ... si partea dreapta a capului ma doare o simt infundata pana la ureche ... nu mi-au gasit nimic in urma tomografului ... iau doar betaserc ... daca ai luat ceva si te-a ajutat sa scapi macar de ameteli sau macar de vajait te rog sa imi zici si mie ...

tomy8282

acum 11 ani

pana acum nimic nu mi-a luat zgomotul din cap sau ureche ... am fost la ORL si mi-au dat de inceput CAVINTON FORTE 10 mg . Pentru a scadea in intensitate ! Ce am observat in toata perioada asta de o saptamana de tratament : ma lasa zgomotul uneori si pot sa adorm . Saptamana urmatoare am sa merg la un alt control si sa vad ce pastile mai iau si am sa te tin la curent . Sanatate multa !

nicoleta disea

acum 8 ani

Cavinton 10mg 1+1/2, dimineata și seara ,acesta este ptr tiuituri , și flamexine plicuri 1x3zi .dr disea medic specialist medicina de familie !

nicoleta disea

acum 8 ani

Cavinton 10mg 1+1/2, dimineata și seara ,acesta este ptr tiuituri , și flamexine plicuri 1x3zi .dr disea medic specialist medicina de familie !

Manuela

acum 8 ani

Buna, anul trecut avut acceasi problema, mai exact acufene la urechea dreapta. Acufenele sunt acele tiuituri/zgomote din ureche. La indrumarea unui medic specialist din Franta, am urmat un tratament timp de 10 zile cu Medrol ( mentionez ca nu am avut voie sare deloc) si dupa 2 sapt mi-a diaparut. Problema este ca acum, dupa un an iar a revenit...

Manuela

acum 8 ani

Buna, anul trecut avut acceasi problema, mai exact acufene la urechea dreapta. Acufenele sunt acele tiuituri/zgomote din ureche. La indrumarea unui medic specialist din Franta, am urmat un tratament timp de 10 zile cu Medrol ( mentionez ca nu am avut voie sare deloc) si dupa 2 sapt mi-a diaparut. Problema este ca acum, dupa un an iar a revenit...

balan constantina

acum 7 ani

am un sunet in cap ca un virtej nu ma lasa sa dorm am luat canvinton si multe alte pastile nimic nu merge ce pot face?

Adina

acum un an

Buna ziua,eu aceste tiuituri le am de cand aveam 20 ani ,mi_au gasit ceva la urechea interna,acum am 56 de ani ,dar cel mai grav acum este ca nu pot dormi,e cumplit.