Imi pierd echilibrul

Ametelile si vertijul

Postata de larycurly cu 9 ani in urma.

De vreo 4 luni de zile am probleme cu mentinerea echilibrului. Ma doare capul ingrozitor cateodata, iau calmant si imi trece, si iarasi revin durerile, ce sa mai zic de mers, merg clatinandu-ma pe strada cateodata. Am fost la O.R.L mi-a zis ca nu am probleme, am fost la Neurolog examen fizic a zis ca nu e urgent nimic, am luat medicamente pentru imunitate, calciu, etc si nimic. Nu mai trece odata! Imi amortesc picioarele, mainile, am greturi, vad incetosat, ma trezesc extrem de obosita nu sunt mai buna de nimic in ziua respectiva. Sa merg la un tomograf sau RMN? i posibil sa am tumoare pe creier sau sa fi facut un accident vascular cerebral? mi-e cam frica recunosc. Poate stiti ceva despre asta, va multumesc si nu doresc la nimeni simptomele mele!

Raspunsuri (4)

Simona

acum 9 ani

Salutare! Nu sunt medic, dar o parte din simptomele tale apar si atunci cand incepi sa ai probleme cu vederea (incetosarea vederii, dureri de cap, greturi, ameteli si uneori oboseala). Am patit-o si eu. Cu exceptia amortirii membrelor, am trecut prin toate simptomele din cauza ochilor. Poate e bine sa faci o vizita la oftalmolog?

Jean

acum 8 ani

Cum va mai simtiti,mai aveti ameteli ?
Poate initiem o campanie pe net pentru a vedea cum si-au rezolvat altii aceste ameteli.
Pentru corespondenta scrieti-mi la:[email protected]

MembruMobileAppadelina_adelina683

acum 6 ani

Buna ziua.Cum mai sunteti?Ati rezolvat ceva cu acele tulburari de echilibru?Si eu am aceleasi simptome.😐

Elena

acum un an

Si eu sant la fel am acelasi síntome mă duc la medic și va spun ce îmi zice
Sănătate