Extenuarea dupa efort, stare de excretie, gaze, furnicaturi la nivelul fetei si bratelor

Ametelile si vertijul

Postata de icgrecu cu 10 ani in urma.

As avea nevoie de cateva pareri. Vreau si eu sa stiu de ce dupa un efort minim care consta in 20-30 de flotari, ma simt extenuat, mi se usuca pielea, buzele, ametesc, apare o stare de excretie, apar gaze, apar furnicaturi ale buzei superioare si ale nasului si slabiciune musculara. Am problema asta de 4 ani. Tin sa mentionez ca am 19 ani si am avut hepatita b care din fericire s-a vindecat. Prima oara am crezut ca e din cauza hepatitei, dar dupa 1 an de la vindecarea acesteia, problema asta inca persista, plus ca de 6 luni am o dereglare la nivelul colonului care pare sa fie de la clorul din apa, deoarece de cand am intrerupt consumul abei de la robinet, nu mai am diaree asa des.

Raspunsuri (3)

antoneta142936

acum 10 ani

Mergi la medic, afla parerea mai multora. Esti foarte tanar, nu lasa lucrurile asa ... la varsta ta trebuie sa fii sanatos si vesel. Doamne ajuta!

Posibil paraziti?

acum 10 ani

Fa un examen coproparazitologic poate ai paraziti in organism si iti produc asemenea simptome. Asa am patit si eu, numai ca la mine erau putin mai accentuate simptomele cu dureri de cap, stari de voma, lipsa poftei de mancare..

In fine, oricum sa stii ca nu tot timpul parazitii se evidentiaza la examenul parazitologic.. Eu am avut giardioza si am eliminat-o cu tinctura de nuca neagra, pelin si cuisoare

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Aveti nevoie de o evaluare clinico-biologica pentru a afla cauza simptomelor. Este recomandat sa consultati medicul internist.