dureri de cap

Ametelile si vertijul

Postata de adriana301124202 cu 15 ani in urma.

ce afectiune s-ar putea manifesta prin dureri de cap acute care dureaza mai multe zile si se repeta la intervale scurte de timp (cam o saptamana) si sunt insotite de obicei de stare de greata, voma cu sange, tulburari de vedere, pierderea echilibrului, ameteli sau spasme musculare?

Raspunsuri (3)

andrei178

acum 15 ani

Oho, pai daca o persoana are toate manifestarile astea la un loc, presupun ca s-a dus demult la un consult medical!!! Sigur, poate sa fie ceva mai simplu de remediat, chiar daca manifestarea e asa zgomotoasa, dar poate sa fie si ceva mult mai serios. Multe afectiuni pot ajunge intr-o anumita etapa la manifestarile pe care le-ai descris. E ingrijoratoare voma cu sange!!!Sanatate deplina!

simona166117244

acum 15 ani

Buna adda,
Cum ti-a zis si Dora, trebuie sa ajungi la medic cat mai curand. In urma unui control si a unor analize iti va spune ce ai de facut.
Numai bine!

Florian Alex

acum 15 ani

Mergi neaparat la un medic neurolog, poate fi orice de la screloza in placi pana la hipertensiune. Daca simptomele nu te-au pus pe ganduri, poate ca eventualele diagnostice te vor determina sa iei masuri si sa mergi la medic.