dureri de cap si ceafa

Ametelile si vertijul

Postata de irina_flutur cu 12 ani in urma.

de cateva luni am dureri de cap,in special in partea inferiara.durerile sunt ceva mai pronuntate pe partea stanga.mentionez ca sotul ma batea in mod constant,aplicandu-mi diverse lovituri,in special cu pumnii si picioarele,in zona capului,a tamplelor,ceafa,coaste si in capul pieptului.am avut deplasat omoplatul,soldul si coastele din partae stanga se "deplasau" spre partea dreapta.la ultima bataie,am fost lovita puternic in capul pieptului,in ceafa,cap si coaste.atunci am simtit cum paraie coloana,capul si gatul aproape ca mi se sucisera spre dreapta,coasta a fost rupta...pana in prezent,sotul nu m-a lasat sa consult medicul,sau sa fac vreo analiza sau radiografie.insa durerile au inceput sa reapara in zona cefei si spatelui.plus durerile de cap care in ultima vreme s-au intensificat.
as vrea sa stiu in mare care ar putea fi cauzele durerilor si cu ce teste ar trebui sa incep pt a depista afectiunile mele.
va multumesc

Raspunsuri (5)

Psih. Elena Dodu

acum 12 ani

Adresati-va unui neurolog, sa va spuna exact ce analize trebuie facute in cazul dvs.

ana

acum 11 ani

eu cred ca ar trebui sa ai grija de tine si sa consulti de urgenta un medic,si nu in ultimul rand sa-l lasi pentru ca nu ajungi prea departe.ai grija de tine

nicolae

acum 11 ani

dute la politie urgent si denuntal pe nenorocit

lorrenne

acum 9 ani

Cum poti sa mai stai cu mizerabilul asta ?
Chiar nu te iubesti deloc ?

ela

acum 9 ani

biată fată, daca mai traiesti, asculta-ma: sotul tau nu e om, e o bestie. chiar daca ai copii, pleaca, si iti garantez ca libertatea si recapatarea propriei demnitati vor compensa inzecit greutatile prin care vei trece. nu ai o viata in care sa experimentezi si alta viata pe care sa o traiesti! si fa bestia de rusine in public, la politie, ia certificat medico legal si da-l in judecata! sau doar pleaca.