dureri de cap si ameteala dupa ce mananc

Ametelile si vertijul

Postata de Geoyx cu 10 ani in urma.

Buna ziua am o intrebare de 2 luni am probleme dupa ce mananc cu dureri imediate de cap apoi in restul zilei ameteli stare de oboseala si vedere incetosata ,glicemia am avut-o o vreme cam pe la 140 apoi am redus-o la 90..dar de 2 luni desi glicemia nu e mare deloc ma doare capul imediat dupa masa ,ma doare muschiul din partea de sus a piciorului drept si ametesc ..tin sa mentionez ca nu sunt o consumatoare de carne dulciuri sau sucuri ,mananc legume fructe oua ocazional si lapte extrem de putin si din cand in cand cate putina branza ,fac sport regulat si totusi am aceste probleme.ma puteti ajuta?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar fi bine sa efectuati o ecografie abdominala cu vizualizarea colecistului; colecistul malformat ( cu septuri), cu litiaza poate da astfel de simptome.
Este recomandat sa consultati medicul internist.