derealizare sau efectele nicotinei?

Ametelile si vertijul

Postata de MembruMobileApp1488015130 cu 7 ani in urma.

Buna ziua, ma numesc Vlad, am varsta de 16 ani si sunt din Timisoara. De aproximativ o luna am probleme de concentrare, mi se pare oarecum ca tot ce traiesc estede fapt un vis. Imi aduc aminte ca aceasta stare s-a agravat acum trei saptamani, dupa ce fumasem 2 sau 3 tigari(nu prea imi aduc aminte exact). De atunci am stari ciudate, ca acele stari date de la alcool sau de la un joint. Tot de atunci mi se pare ca mi-a slabit vederea destul de rau, dar cand am fost la oftalmolog, acesta mi-a spus ca nu am nici o problema cu ochii. M-am documentat si am aflat ca tigarile pot da o stare de neconcentrare care dispare odata cu lasaea acestui viciu. Daca sufar de derealizare(mi se pare ca traiesc un vis), cum pot sa ma scap de acest cosmar? Sa imi fac analizele? M-ar ajuta cu ceva un doctor sau mai degraba un psiholog/psihiatru? Tin sa mai mentionez ca dupa efort(antrenament de baschet sau sala de forte) aceasta stare de derealizare se agraveaza.

Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Utilizator11563482460

acum 4 ani

Hello ! Țin să îți spun că și eu am de 8 luni din anumite motive ( n-am sa le insir ) , dar ideea este sa mergi la psihiatru fiindcă se vindeca doar cu antipsihotice , slabe sau mai tari , depinde..... dar du-te și îți va spune el ce și cum. Mult succes și sper sa fii oke!