De ce mă doare foarte tare capul,și îmi amorțește partea stângă a corpului?

Ametelile si vertijul

Postata de Utilizator11571604443 cu 4 ani in urma.

De 2 săptămâni mă doare capul încontinuu uneori chiar foarte tare,tot atunci îmi amorțește partea stângă a corpului
Chiar si gălăgia sau zgomotele mai puternice mă deranjează foarte tare in ultima vreme. Uneori nu mă mai pot concentra la nimic.Chiar și în unele dimineți când mă trezesc simt că îmi explodează capul de la durere.Nu mai știu ce să fac,am luat pastile de durere,dat nimic.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/durerile-de-cap-ce-le-influenteaza-si-care-sunt-bolile-pe-care-le-semnal_15672