De ce ametesc?

Ametelile si vertijul

Postata de Utilizator11583700408 cu 3 ani in urma.

Am 18 ani si amestec adunci cand ma ridic din pat ,sau cand stau pe scaun .si chiar daca manac ma simt slabita fara putere ,chiar dacă vreau sa fac sport nu pot din cauza asta .cand vad negru simt o presiune la ochi putin si doare cate o data .am dureri de cap in fiecare zi dar sunt mici .dar cand ies afara vara ma simt foarte slabita si ma doare capul la ceafă si simt o presiune si imi aud cum bate inima tare si ma doare .si stau cateva secunde jos sa imi revin .de multe ori cat jos imi piert echilibrul si vad negru .mi sa mai intamplat sa ma ridic din pat si sa simt o presiune din cap sau nustiu cum dar simt ca nu pot respira bine cateva secunde si vad negru .este anemie ?Ar trebuie sa ma duc sa imi fac analize de sânge?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/vertijul-simptome-cauze-si-tratament_14822