DE CE AMETESC

Ametelile si vertijul

Postata de mihaichiru78 cu 12 ani in urma.

AMETESC RAU , AM STARI DE VOMA SI DE LA UN TIMP AM SI STARI DE LESIN. ASTA CA DE UN AN. VA MULTUMESC

Raspunsuri (5)

aramisyou

acum 12 ani

si de ce nu ai mers la medic pana acum?e posibil sa ai carente mari de calciu si fier ,dar e posibil sa fie si mai grav....mai bn du-te si fa-ti analize amanuntite.sanatate!

aramisyou

acum 12 ani

si mai e ceva,daca lucrezi mai mult de 3-4 ore in fata calculatorului,e posibil sa ai probleme cu vederea...si de aici incep durerile mari de cap,voma,ameteli...

mihaichiru78

acum 12 ani

Am facut unele analize de singe si miau iest bune. tensiunea e buna .asa ca nu stiu de unde sa incep.am luat si vitamine si niste pastile din plante.

aramisyou

acum 12 ani

ti-am raspuns pt ca si eu am patit cam la fel...si am fost la medic la urgente(precizez ca era privat-iowemed) si pt k nu erau capabili sa gaseasca un raspuns la starea mea m.au trimis la clinica de boli infectioase,caci ei au crezut ca am meningita...bineinteles ca nu sufar de asa ceva... a clinica m-au calmat si m-au trimis la oftalmologie, cu toate ca eu purtam deja ochelari, plus k am uat si vitamine...eu zic sa mai faci si altfel de investigatii

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa va consulte medicul curant, pentru a stabili contextul de aparitie al ametelilor, eventual va poate indruma catre un medic neurolog (pentru depistarea eventuala a unor cauze vestibulare centrale) si ORL(identifica afectarile vestibulare periferice).