De ce amețesc și mă ia tremuratul ?

Ametelile si vertijul

Postata de Utilizator11723681503 cu 2 luni in urma.

Foarte des mi se întâmplă această chestie și nu am fost la medic pentru chestia asta amețesc și mă apucă un tremurat și dacă nu mă țin de ceva cad jos și tremur foarte rău. Și simnt ca și cum mi se pune ceva pe ochii da nu mai văd nimic. Mă puteți ajuta cu ceva . Mulțumesc frumos

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Simptomele amintite pot semnala o serie de probleme de sanatate, de la tulburari de echilibru, tulburari ale sistemului nervos, la anemie sau probleme de natura psihologica. Este foarte important sa consulti un medic cat mai curand posibil pentru a identifica cauza acestor simptome. Doar un profesionist poate diagnostica si recomanda tratamentul adecvat.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/de-ce-apar-tulburarile-de-echilibrui_16336