De ce am ameteli?

Ametelile si vertijul

Postata de MembruMobileApp1506592178 cu 6 ani in urma.

In urma cu patru zile am inceput sa am ameteli.daca stau culcat nu am absolut nimic.cand mă ridicam aveam amețeli și vomitam.am luat metocopramid și nu am mai vomitat dar amețelile tot erau.dupa o zi am mers la urgenta la spital .mi sau făcut analize la sânge,toate bune,electrocardiograma buna,a fost chemat dr neuro și am fost trimis la ORL după ce mi sa pus o perfuzie cu magne b6 și numai știu ce.la ORL totul bine și acolo.mi sa dat rețeta metocopramid,magne și betaserc.acum după 6 zile menționez că tot mai sunt ametit.care sa fie problema?precizez că nu am nici un fel de durere in nici o parte a corpului,nu am mai avut nici o problema medicala până în prezent,nu am fost obosit sau supărat . părinții mă bat la cap sa fac tomografie.se recomanda?am 34 de ani.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/7-afectiuni-pe-care-le-semnaleaza-ameteala_15906