Ceata/presiune la nivelul fruntii

Ametelile si vertijul

Postata de durledia cu 12 ani in urma.

Buna.Ma numesc Diana (25 ani). Va rog mult daca imi poate raspunde cineva. De aproape 1 luna de zile am o stare de ceata si presiune permanenta la nivelul fruntii si in prima jumatate a capului (centrala). Totul a inceput de fapt cu o durere de cap (similara celei provenite de la frig), care in citeva zile a trecut, lasind locul acestei cete/presiuni, dupa cum am spus. MentioneZ ca e permanenta, nu m-a lasat nici o clipa, si uneori devine insuportabila.Care sa fie cauza?

Raspunsuri (2)

Cauza

acum 12 ani

Cauza este evident raceala nevindecata. Ai luat cumva medicamente ?

durledia

acum 12 ani

Cu vreo luna inainte de asta, am facut un tratament pentru rinichi, dar raceala parca nu am avut. De cind cu starea asta, am luat ceva pastile pentru dureri de cap, dar nici un rezultat. :(