ce trebuie facut?

Ametelile si vertijul

Postata de mihaela10259712 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

de doua zile am ameteli in zona calotei capului(daca misc capul sau stau in picioare ,sunt ametita).Specific ca am mai avut probleme in urma cu jumatate de an,la fostul loc de munca unde vorbeam f.mult la mobil(7-8ore pe zi)-ma duea foarte mult capul ,toata partea stanga,ba chiar nu puteam dormi pe acea parte fiindca imi pulsa,la vremea aceea nu am fost la nici un consult..Revin la aceste ameteli,sa fie grav?Am usoare stari de voma si stari de oboseala,care de altfel oboseala o am cam demult.Credeti ca este grav?

multumesc anticipat,
Mihaela Dinculescu

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Sari

acum 12 ani

Cauta sa mergi dimineata, la prima ora in parcuri, sa stai mult , pe o banca sau in plimbare, sub coroana unor copaci frumosi sanatosi puternici si sa incerci sa te gandesti cum toata puterea lor o vei prelua, sanatatea si vitalitatea lor iti vor oxigena zona cerebrala, macar o jumate de ora pe zi, cam 2 saptamani. Apoi masaje pe zona scalpului, cu ulei de masline extravirgin , il lasi cam 2 ore sa stea , apoi il speli, iarasi echilibreaza foarte bine. Ti-ar face bine sau sedinte de masaj, sau acupunctura, sa iti echilibrezi energetic intregul corp sau reflexoterapia.
Apoi ti-ar face bine si sa faci lucruri care iti plac, un hoby, ce te relaxeaza, sau sport, meditatiile.
Sanatate