ce sa fie?

Ametelile si vertijul

Postata de lily cu 11 ani in urma.

bunica mea are 77 de ani si de 1 an de zile are ameteli foarte puternice, adica zilnic. ameteste mai mult cand sta in pat. a facut un control cardiologic si nu are probleme, apoi a facut si un control neurologic si i`a dat un tratament timp de o luna. dar tot nu scapa de ameteli...de la ce mai poate fi? sau la ce specialist sa mai merg? tinand cont ca tensiunea este oscilatorie....va multumesc

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 11 ani

Daca nu s-au gasit probleme neurologice sau cardiace,este bine de facut si un control ORL,pentru a vedea daca nu este o afectiune a urechii interne.

eva40

acum 11 ani

cred ca Adrienne ti-a dat o idee buna.S-ar putea sa fie si o hipotensiune,daca bunica are gr de sange A2.Gingko XC si Coenzima Q10 sublingual i-as da,Daca vrei ,cauta-ma la adresa de mai jos
www.***.ro
Farcas Eva
Terapeut naturist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com

Buna

acum 11 ani

Cumpara-i la bunica pt. 6 lei Conium CH15 de la o farmacie homeopata si da-i sa suga cate o singura granula zilnic, cam timp de 7-10 zile si o sa-i treaca cu mare probabilitate aceste ameteli. Daca trece atunci opresti remediul. Daca reapare il repeti tot asa.