Ce pot face

Ametelile si vertijul

Postata de nicolina90 cu 11 ani in urma.

Buna ziua...as avea si eu o intrebare...de ceva timp la cateva saptamani am o senzatie de ameteala,simt ca si cum as fi beata chiar si cand stau cu capul pe perna, senzatia aceasta dureaza destule ore. Cand misc ochii am senzatia ca se misca cu intarziere...nu stiu ce sa fac! va rog sa ma ajutati! multumesc mult.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Aceste "ameteli" necesita investigatii, uneori extinse deoarece cauzele pot fi multiple si greu de identificat la un examen medical obisnuit.
Este indicat sa excludeti o cauza de medicala ( variatii ale tensiunii arteriale, cauze cardiace, etc); ulterior, este bine sa consultati un medic neurolog si/sau ORL-ist pentru determinarea cauzei, care de multe ori poate fi o provocare.