Ce e cu starea mea?

Ametelile si vertijul

Postata de Oanamariacimpean cu 9 ani in urma.

Buna ziua. De aproximativ 3 zile am o stare continua de rau(Greața)ne având pofta de mâncare iar ieri stand liniștita pe scaun si sacurand o cafea m-a luat dintr-o data o ameteala ușoară. Dupa aproximativ 5-10 minute mâinile au început sa imi tremure mâinile si chiar si picioare cu o dificultate de a sta in picioare iar cand ma trezesc din par nu neaparat foarte brusc amețește si pentru câteva secunda vad negru in fata ochilor si ma dezichilibrez. Ce poate fi. Am vorbit cu un doctor la telefon spunându-i simptomele mele si a spus ca e anxietate din cauza stresului.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Foarte probabil ca aceste simptme sa fie explicate de o stare anxioasa, stresanta, insa este bine sa faceti o evaluare medicala pentru a exclude alte afectiuni ( de ex, o anemie). Este recomandat sa consultati medicul internist.

Sari

acum 9 ani

Daca ai avut contact sexual, se poate sa fii ramas gravida.