Ce ar putea duce la aparitia acestor simptome?

Ametelile si vertijul

Postata de Ancutza89 cu 11 ani in urma.

Simptome:
- dureri puternice intre omoplati, insotite de arsuri
- dureri in piept
- dureri in zona gatului si a cefei
- arsuri care urca pe cap
- dificultate in respiratie

Intensitatea durerilor nu este constanta, insa sunt zile in care nu ma pot ridica din pat, din cauza senzatiei de ameteala si de arsura puternica in zona cefei.
As dori sa stiu care este cauza acestor simptome care-mi cauzeaza un disconfort accentuat pe zi ce trece.
Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cauza acestui disconfort o puteti afla in urma unei evaluari amanuntite, caci, simpla enumerare a simptomelor nu este suficienta. Discutia cu medicul este importanta in contuarea unui diagnostic ( unde intrebarile tintite sunt esentiale) iar analizele de laborator si investigatiile suplimentare sunt cele care contribuie la obtinerea unui diagnostic corect.
In cazul dumneavoastra, poate fi vorba de o afectare musculocheletala care poate fi intricata cu cea cardiaca.