ce am?

Ametelile si vertijul

Postata de nickcami cu 12 ani in urma.

buna seara!acum 3 saptamani am ajuns la urgenta fiindu-mi foarte rau,ameteala,stare de lesin si o presiune in zona fruntii.dupa o saptamana jumate am avut din nou aceisi stare fiindu-mi rau.la urgemta analizele la sange au iesit bine si eleatrocardiograma la fel.de atunci sunt mai mereu ametita,simt o presiune in zona fruntii iar vederea imi e incetosata.mentionez ca dupa ce mi-a fost sau prima oara am cazut intr-n depresie pe care acum o tratez cu citalopram.o sa ma duc sa mai fac analizele inca o data dar medicul meu este in vacanta.ma ingrijoreaz foartmd mult ametelile si senzatia asta de ''cap greu''.mi-e teama sa nu am ceva grav.poate ma linistiti putin pana ajung la medic.multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi bine sa fiti evaluata de un medic ORL, ac***a in vedere ca senzatia de cap greu se asociaza cu afectarea sinusurilor frontale, etmoidale, se insoteste de obstructie nazala (vocea nazonata, secretii nazale).