Buna ziua

Ametelile si vertijul

Postata de yoho cu 10 ani in urma.

Am o problema si nu stiu ce ar putea fi. De multe ori, cand ma ridic in picioare simt cum mi se urca sangele la ceafa si la cap. Si ametesc. Dureaza doar cateva secunde, apoi presiunea sangelui revine la normal. Asta mi se intampla cand stau jos, pe scaun, sau culcata, dar cum sufar si de anxietate, treaba asta mi se mai intampla si cu alte ocazii. Spre exemplu, devin anxioasa in supermarketurile mari, si atunci, iara, simt cum imi urca sangele. Stie careva care ar putea fi cauza? Sa fie de la circulatia sangelui? Ceva la cap? Specific ca am 28 de ani si tin si o dieta de slabire (nu sunt obeza), dar mananc diversificat si nu fac foamea. Daca a mai trecut cineva prin asa ceva as aprecia sa ma ajute cu niste sfaturi si opinii. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

George_79

acum 10 ani

Cel mai bun remediu pentru reglarea functiilor organismului este miscarea,alergarea in aer liber,de ajuta sa gandesti altfel mai rational,te vei vindeca si de anexietate,dar sa alergi ori de cate ori ai ocazia,si sa nu gasesti scuze...,sa nu-ti fie lene.
Sau sa mergi la sala sa alergi pe banda de alergare.
Fa chestia asta cam un an de zile,cu alergari de min.30 min. in fiecare zi,si ai sa vezi ca lucrurile se schimba in bn.,iti tonifici si cordul totodata...

George_79

acum 10 ani

Cel mai bun remediu pentru reglarea functiilor organismului este miscarea,alergarea in aer liber,de ajuta sa gandesti altfel mai rational,te vei vindeca si de anexietate,dar sa alergi ori de cate ori ai ocazia,si sa nu gasesti scuze...,sa nu-ti fie lene.
Sau sa mergi la sala sa alergi pe banda de alergare.
Fa chestia asta cam un an de zile,cu alergari de min.30 min. in fiecare zi,si ai sa vezi ca lucrurile se schimba in bn.,iti tonifici si cordul totodata...