Buna ziua!

Ametelile si vertijul

Postata de aydacamy cu 10 ani in urma.

De 2 zile am o stare de rau groaznica,dureri de cap,ameteala stare de lesin mai ales cand stau in picioare.Am luat ieri un B complex un magneziu cu potasiu si astazi calciu si nici o schimbare durerile de cap mi-au trecut in urma unui calmant.Starea de rau o am in continuu,starea de lesin de tremur al mainilor o am cand se intensifica starea de rau.am luat si o tensiune si aveam 9 cu 6 iar la cateva ore o aveam buna.spuneti-mi va rog de la ce am starea asta si ce trebuie sa fac.ce analize sa fac? Va multumesc!!!!

Raspunsuri (3)

antoneta142936

acum 10 ani

nu sunt medic ... imi dau doar cu parerea. Cred ca e o lipsa de oxigenare a creierului: Incearca sa-ti faci un masaj in zona cefei, capului si ia niste gingo-biloba, s-ar putea sa te ajute. iar cand poti fa un control la medic

aydacamy

acum 10 ani

Multumesc!am fost la medicul de fam si pana nu fac nalizele nu mi-a zis nimic.dureri de cap am in zona frontala, dar mi-au trecut la primul calmant problema e ca am starea de lesin,de rau general si ameteala,de lipsa de vlaga,de putere....

buna

acum 10 ani

Antoaneta poate avea dreptate.Cauzele pot fi multiple.Te rog sa iei o lingurita de sare,inghite-o ,bea un pahar mare de apa si in cateva minute o sa-ti treaca durerea de cap.Daca nu-ti trece sau revine in 2-3 ore,ar fi bine sa iei legatura cu mine,yahoo,pe adresa vitaguard.Te pot ajuta