Buna ziua

Ametelile si vertijul

Postata de baiatul anonim cu 14 ani in urma.

Buna ziua, sunt baiat am 12 ani si de un timp am ameteli nu mai cun sentimentul de foame,mananc dar nu simt deloc k mananc in 2 ore mi se face iar foame,cand ma ridic dupa scaun,pat sau cand ma intind imi vin ameteli si am niste pnkte negre in fata ochilor,si ma cam doar capul cateodata.In timpul ametelilor si al punctelor negre aud mai incet decat cum aud normal dar imi revin imediat.Am si stari de voma cateodata...si inima imi bate mai tare k de obicei si mai si respir "repede"
va rog dati-mi cateva indicatii k mie frik fffff rau

Raspunsuri (3)

ionica

acum 14 ani

Mergi la medicul de familie sa-ti faca un control. La anii astia nu ar trebui sa ai ameteli...dar cu un simplu control iti va depista ceea ce ai.

Sheila

acum 14 ani

Este posibil sa ai o lipsa de vitamine. Discuta cu parintii despre aceasta probleme, daca in ultimul timp nu ai avut lovituri, contuzii in zona capului nu ai de ce sa-ti faci probleme.Un set de analize si o alimentatie bogata in fructe si leguma va rezolva problema. Nu uita sa te si hidratezi. Bea cat mai multe lichide
Numai bine

Maria

acum 14 ani

Baiatul anonim,

ce faci? ai fost la medic? roag-o pe mama ta sa mearga cu tine la doctor, trebuie sa ai bilet de trimitere catre specialist.Ar tb sa faci un set de analize neaparat si glicemia.Multa sanatate!