aritmii

Ametelile si vertijul

Postata de larry28ro cu 12 ani in urma.

buna ziua ! in urma cu 3 ani am avut o sincopa,o pierdere de cunostinta de ...nu stiu cat a durat,iar de atunci ma confrunt zilnic cu aritmii ale pulsului,stari de ameteala ,de voma si tremur al extremitatilor ...maini si picioare....,iar tensiunea oscileaza.mai rau acuma ca am batai ale inimii peste 90 chiar si 107 am avut in repaus.ce sa fac? am fost la en,electrocardiograme si consulturi nu mi-au descoperit aceste aritmii insa eu le simt cum pt o fractiune de secunda inima numai bate.unde pot merge sa fiu monitorizat macar 24 de ore? Va multumesc tuturor !( [email protected])

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Buna ziua!
Exisa posibiliatea de monitorizare si inregistrare a activitatii cardiace prin intermediul unui Holter EKG pe o durata de 24 de ore. Acesta poate fi pus la dispozitie in urma unui consult cardiologic.

larry28ro

acum 12 ani

va multumesc dl/dn doctor ! unde mai exact pot cere lucrul acesta ?la medicul de familie? si ce sa-i cer? cum am mai spus,am tot fost pe la medic dar nicioata nu mi-a facut o astfel de trimitere....