anemie

Ametelile si vertijul Anemie cu deficit de acid folic

Postata de giulia iulia21 cu 10 ani in urma.

Buna.acum un an am avut niste problme de sanatate si nici acum nu mam refacut complet ametesc des,am stari de voma si respir mai greu.sunt anxioasa si fac atacuri de panica si nu stiu ce sa mai iau.am luat vitamine dar vad ca nu prea au un rezultat.

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar fi bine sa fiti evaluata clinico-biologic de catre medicul internist cu buletin de anlalize, ecografie abdominala, etc. De asemenea, este bine sa aveti in vedere si cateva sedinte de psihoterapie pentru a depasi starile de panica.

Liviu

acum 10 ani

:) -> Buna, Oana! Pt ca TU zici ca esti anxioasa si "cu pastile pentru stres nu as vrea
sa incep la 21 de ani" , EU iti propun sa..
l
v
.. vezi si: //sfatulmedicului.ro/comunitate/anxietatea-si-fobiile/anxietate-la-doar-21-de-ani_46278

Liviu

acum 10 ani

Nu renunta!... /__________________________

http://www.youtube.com/watch?v=hmQ0m-vAUec

_______________________/ ... Ai sa reusesti!.. .

:) -> INTREBARILE ne des-
chid mintea, ochii şi INIMA.
l
v
Cu ajutorul lor învăţăm... in-
trăm în contact cu ceilalţi şi
devenim creativi... O între-
bare nepusă este O UŞĂ..
:l
.. nedeschisă. Acum, aici:

:) -----> Oana,
l
v
Tu ce faci? Ce (mai) zici?

Violeta02

acum 10 ani

Buna ziua,
Daca ma puteti ajuta cu o lamurire. In urma unor analize efectuate la sange a reiesit ca am lipsa de calciu. Am inceput tratament cu calciu 1000 si D3 (1pl/zi) acum 2 luni. As dori sa stiu cat timp trebuie sa urmez tratamentul acesta si daca este necesara si administrarea de magneziu (care era in limite normale la efectuarea analizelor). Va multumesc!