analize

Ametelile si vertijul

Postata de claudya_ cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti ce analize ar trebui sa-mi fac deoarece am stari de ameteala, iar uneori vomit din cauza ca am senzatia ca am ceva in gat . Acestea simtome se repeta la 2 -3 luni . Astept raspunsul pe mail.

Raspunsuri (6)

Pena

acum 12 ani

Senzatia de ''''ceva in gat'''' poate veni de la tiroida. Ar trebui sa mergi la medicul de familie si acesta te directioneaza la specialist ori te trimite sa-ti faci analizele pe care le considera elocvente. Sanatate.

claudya_

acum 12 ani

multumesc de raspuns

Mihaela22120678

acum 12 ani

In legatura cu ameteala mergeti la un neurolog. Dar intrebarea mea este daca ametelile va dau varsatura sau aceasta apare spontan?

claudya_

acum 12 ani

apar spontan si nu dau varsatura

Mihaela22120678

acum 12 ani

Ametelile pot apare in multe situatii, inclusiv in urma unei anemii sau a unei astenii, oboseli prea mari. Eu cred ca nu aveti de ce sa va ingrijorati. Totusi, daca va supara prea tare mergeti la neurolog sa va consulte!

claudya_

acum 12 ani

multumesc